DOBROVOLNICKE-CENTRUM-CHOCEN-3

V CHOCNI VZNIKLO NOVÉ DOBROVOLNICKÉ CENTRUM

DOBROCHOCEŇ je název nového a současně již akreditovaného dobrovolnického centra v Chocni. Od ledna 2024 se oficiálně pouštíme do realizování dobrovolnického projektu.

Naším provozovatelem je Kamínek – centrum pro rodinu a najdete nás v Komunitním centru v Chocni. Cílem projektu je podpořit dobrovolnickou činnost v našem městě a jeho okolí. Záměrem je propojovat potřebné s dobrovolníky a tím přispívat k přirozené formě pomoci druhým lidem.

Zapojit se může každý od 15 let. Věříme, že kdo dává, ten dostává!

Dobrovolník si odnese nové zkušenosti, dobrý pocit z odvedené práce a smysluplné využití volného času. Dobrovolníky hledáme ve všech věkových kategoriích, ať už mladé studenty na zdejším internátě, maminky na rodičovské nebo šikovné seniory.

Dobrovolník si může vybrat o jakou oblast má zájem, může pomáhat seniorům, dětem a rodinám v jejich volném čase, může se zapojit do organizování akcí či pečování o přírodu. Dobrovolníci se u nás mohou zapojit dlouhodobě i jednorázově.

První oficiální akcí dobrovolnického centra, bylo zapojení vedoucích tříkrálových skupinek.

Nově chystáme konverzační klub pro ukrajinsky mluvící obyvatele, pracujeme na konkrétní pomoci klientům ze Zařízení sociální péče, spolupracujeme s Domem dětí a mládeže a Kamínkem – centrem pro rodinu.

Jsme rádi, že o sobě můžeme dát vědět i díky krajskému dobrovolnickému centru a síti dobrokraj.cz.