PZ-Pernikova-24-19052022-800×445-1

CHARITATIVNÍ CYKLISTICKÝ ZÁVOD PERNÍKOVÁ 24 STÁLE REGISTRUJE ZÁVODNÍKY A HLEDÁ NOVÉ DOBROVOLNÍKY

Zajímá vás cyklistika a chcete podpořit dobrou věc? Pak je tu charitativní Perníková 24! Pátý ročník tohoto čtyřiadvacetihodinového cyklistického závodu družstev i jednotlivců se uskuteční o víkendu 4. a 5. června na sedmikilometrovém okruhu pod Kunětickou horou od 12.00 do 12.00 hodin.

„Ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Koalice nevládek Pardubicka hledáme pro tuto akci dobrovolníky, kteří nám pomohou doplnit naši pořadatelskou základnu. Organizace závodu je obrovská starost, to si umí představit každý pořadatel. A pokud akce trvá 24 hodin, musí se to odrazit též na počtu organizátorů. Ale záměr i atmosféra stojí za to,“ uvedla za pořadatele Jana Poddaná z Nadačního fondu 2P

Nejde jen o výkony, ale i o dobrou náladu

Své síly a vytrvalost můžete poměřit v kategorii jednotlivců nebo dvou, čtyř či šestičlenných družstev. Nepůjde však jen o výkony, ale také o dobrou náladu, sounáležitost, fandění, posezení u grilu nebo návštěvu doprovodných aktivit. 

Podporu závodu a zároveň handicapovaným sportovcům, v jejichž prospěch je akce pořádána, můžete také vyjádřit „kolečkem podpory“, které se rozjede v sobotu 4. června v 18.00 hodin z místa startu u restaurace pod Kunětickou horou

Závod se bude konat za částečné uzavírky silnic

„Minulými ročníky jsme finančně a snad i morálně podpořili šest sportovců nákupem tricyklů, příspěvkem na lehokolo, sportovní invalidní vozík a úhradou startovného v jednom z nominačních pohárů pro paralympijské hry v Tokiu. A ty pro nás byly letos velmi úspěšné,“ upřesnila Jana Poddaná a dodala, že na Perníkové 24 bude možná k vidění i zlatá medaile z Tokia, kterou na paralympiádě vybojoval Adam Peška. 

Závod se bude konat za částečné uzavírky silnic 2985, 324 a 2987 v obcích Ráby, Brozany, Staré Hradiště a Hradiště na Písku (jednosměrný provoz). Při příjezdu na Kunětickou horu bude třeba počítat s parkováním na parkovišti pod hradem nebo u Perníkové chaloupky.

Pro více informací navštivte Facebook Nadačního fondu 2P nebo www.nadacnifond2P.cz. Dobrovolníci se mohou hlásit přes www.dobrokonep.cz.

Zdroj: pardubicezive.eu