IMGP7358

DOBROVOLNÍCI Z KRAJSKÉHO ÚŘADU PŘILOŽILI RUCE K DÍLU

Také na Krajském úřadu Pardubického kraje zaměstnavatel podporuje firemní dobrovolnictví a zaměstnanci mohou jeden pracovní den v roce v rámci svých pracovních povinností věnovat dobrovolnické činnosti. Možnosti zapojení jim nabízí koordinátorka dobrovolnické činnosti. Naposledy pomáhalo pět dobrovolníků z úřadu neziskové organizaci Křižovatka Handicap centrum.

„Díky všem, kteří se v průběhu roku zapojují, máme na tuto pomoc velmi pozitivní ohlasy. Teď například naši dobrovolníci umyli okna v celém objektu Křižovatky Handicap centrum, rozvezli dva kubíky mulče a „bojovali“ s plevelem v zadní části zahrady až do pozdních odpoledních hodin. Kromě pomoci je to i příležitost, jak se seznámit s činností neziskovek a utužovat vztahy v týmu,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Další dobrovolnické aktivity připravuje Pardubický kraj s Dobrovolnickým centrem KONEP na podzimní měsíce ve spolupráci s organizacemi Pestré Polabí z. s. a Záchrannou stanicí Lipec.

Odbor sociálních věcí chce také navázat na loňskou sbírku ošacení, ve které bylo vybráno 620 kilogramů oblečení, ložního prádla, ručníků a bot, což pomohlo klientům dvou neziskových organizací v Pardubickém kraji. Druhá sbírka se chystá na začátek školního roku.

Zdroj: Pardubický kraj