Tamjdem foto 6

DOBROVOLNICKÉ LÉTO S TAMJDEM

Tamjdem, o.p.s. od roku 2013 pomáhá růst různorodým neziskovkám po celé České republice. Pořádá pro ně denní, víkendové a týdenní dobrovolnické akce na pomoc s manuální prací a šetří tak jejich čas, lidi a peníze.

Už se zase vrháme na pořádání dobrovolnických dnů, víkendů a týdnů! Neziskové organizace nemohly dlouhou dobu přijímat dobrovolníky, a tak ani my jsme nemohli konat tolik dobra, kolik jsme zvyklí. Máme radost, že se situace změnila a my opět můžeme propojovat dobrovolníky s různorodými neziskovkami po celé České republice, a pomoct jim tak s prací, na kterou nemají dostatek času, peněz nebo rukou.

Přidej tak ruku k dílu i ty, poznej nové přátele, zajímavá místa, zabal bágl a vyraž s námi! Dobro totiž nespí a s přicházejícím sluníčkem je ho potřeba ještě více. Vyber si ze sedmi dobrovolnických akcí, které jsem zatím naplánovali na období červen až říjen. Získáš tím tak nejen pobyt venku (takže vitamín D), ale i dobrý pocit (takže vitamín DOBRO), že měníš svět v lepší místo.

KDE VŠUDE SE MŮŽEŠ ZAPOJIT?

V srpnu tě volají naše Miniworkcampy. Pokud tedy chceš vypnout hlavu na celý týden, tohle je ta správná volba. První taková příležitost bude v týdnu 1. – 8. 8.  Vyrazíme do Železných hor, kde budeme poznávat komunitní život v organizaci L’arche Benediktus. Natřeme sušárnu, zasadíme byliny, stromky a keře, připravíme dřevo na zimu a mnoho dalšího.

Následně ve dnech 8. – 16. 8. opět v organizaci SEVER se budeš moct pokochat krásami krkonošské přírody u různorodé práce jako například rekonstrukce dětského hřiště či úpravy na zahradě.

Jsi-li milovník přírody, pak 2. 10. pro tebe máme Jednodenku v lesním klubu Hvězdy v lese v Praze, kde se na chvíli staneme součástí jejich skvělého týmu a pomůžeme s vykopáváním keřů a kořenů, prořezáváním křovin, odklízením nepořádku nebo výstavbou jednoduchého plotu.

Přírody se dotkneme také na Víkendovce v Porta Coeli. Kde? V moravském Tišnově. Ve dnech 29. – 31. 10. nás tu čeká nejen čištění krásných ovocných sadů, ale i dobrodružství v podobě přespání v klášteře.

A JAK TO LETOS MÁME MY?

Jsme připraveni dobrovolnické akce realizovat v letošním roce i s rizikem nečekaných nebo last minute změn. A protože doba je nejistá a z Miniworkcampu se může stát Víkendovka, z Víkendovky Jednodenka, z Jednodenky pouhá idea…, nebo dokonce celé naopak, změnili jsme poplatky za dobro akce.

Nově si tak můžeš vybrat, jak naši práci podpoříš a zaplatíš za účast na akci 300,-, 500,- nebo 700,-. Jako dobrovolník máš na akci zajištěné ubytování, stravu, doprovodný program, navíc jednu cestu na místo ti proplácíme a hlavně se o všechno postaráme. Stačí se jen přihlásit (odkaz: https://tamjdem.cz/kalendar-akci), sbalit, jet a užít si to.

Tak komu s námi pomůžeš? Výběr už necháme na tobě, my chceme jediné – nalaď se s námi na notu jménem DOBRO a pojď s Tamjdemem prožít skvělé zážitky.

Všechny tyto a nové akce na pomoc neziskovkám po celé ČR sleduj v kalendáři akcí (odkaz: https://tamjdem.cz/kalendar-akci).

Nebo se přihlas k odběru našeho newslettteru (nahrát odkaz: https://app.smartemailing.cz/public/web-forms-v2/display-form/251247-xisb1820y4kbal3u0c56xfxai6ndg68j7xumfblnxih8vsuxymt1f6pk2zuv7bu60uiy5s411rhcjcvsweu0c9hodx9l503r198z), aby ti neutekla žádná pozvánka.

Jolana Švábová, Tamjdem, o.p.s.