dobrotety

JSME SLUNÍČKOVÉ DOBROTETY A POMÁHÁME NA PARDUBICKU

„Dobroteta“ není práce, je to dobrovolnická aktivita, kterou realizujeme ve svém volném čase bez nároku na odměnu v rámci pardubické organizace Sluníčko – centrum pro rodinu, z.s. Pro rodiny v nouzi sháníme  potřebné věci – trvanlivé potraviny, drogistické zboží, oblečení, potřeby pro domácnost, hračky nebo dětské léky na nachlazení se vždycky hodí. Některé věci máme u nás ve Sluníčku uložené ve skladu, ale protože naše prostory nejsou tak velké, poptáváme vždy pro konkrétní rodinu nebo situaci. Aktuální sbírky aktualizujeme na naší facebookové skupině Dobrotety Pardubice a na www.slunickopardubice.cz. Jsme rády, že se nám dostává velké podpory od lidí z okolí, protože pomoc je též pro rodiny, které žijí kolem nás. Také vyrábíme rukodělné výrobky a jejich prodejem získáváme finanční prostředky, které proměníme ve hmotnou pomoc potřebným. Zejména sociálně slabým a dětem v dětských domovech, Klokánku a v nemocnicích.

Dobrotety se málokdy sejdou ve stejný čas na stejném místě – naposledy to bylo u balení dárků pro akci „Krabice od bot“. Všechnu komunikaci máme online, a to nejen v dnešní době. Pomoc druhým je pro nás součástí našeho života.

Děti jsou to nejcennější, co máme. Často z vlastní zkušenosti víme, jak je nesmírně důležité mít podporu. Rychlá pomoc je vždy velmi důležitá. Jen díky vzájemné pomoci totiž můžeme pomáhat, aby na konci dalších příběhů opět zářily úsměvy šťastných rodičů a očka jejich dětí.Proto děkujeme všem, co pomáhají s námi!

Dobrotety Tereza, Šárka a Zuzka