FB 815x315px (1)

PARDUBICKÝ KRAJ SE LETOS VŮBEC POPRVÉ ZAPOJÍ DO NÁRODNÍCH DNŮ DOBROVOLNICTVÍ

Pardubický kraj se letos prostřednictvím Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje vůbec poprvé zapojí do národních Dnů dobrovolnictví. Ty se uskuteční od 20. do 26. dubna 2026 napříč celou Českou republikou.

„Jde o unikátní příležitost ukázat, jak pestré a atraktivní dobrovolnictví může být,“ uvedla Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), která provozuje Regionální dobrovolnické centrum Pardubického kraje.

Do Dnů dobrovolnictví se může zapojit každý

„Dobrovolnictví v Pardubickém kraji má pevné kořeny a obrovský potenciál. Každý, kdo věnuje svůj čas druhým, obohacuje životy lidí v našich městech a obcích,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Akce, které budou součástí Dnů dobrovolnictví, nemusí pořádat jen organizace. „Zapojit se může každý – neziskovky, školy, obce, firmy nebo třeba dobrovolnická centra. Pokud už teď víte, že byste od 20. do 26. dubna 2026 rádi přichystali nějaký zajímavý program k dobrovolnictví ve svém městě či obci, ozvěte se na e-mailovou adresu dobrokraj@konep.cz nebo na telefon 608 236 547 a můžeme vše společně naplánovat. Pro inspiraci se můžete podívat na akce z minulých ročníků na webu www.dnydobrovolnictvi.cz,“ sdělila koordinátorka Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje Kateřina Mužíková.

K dispozici je rovněž registrační formulář. Registrace je možná do 28. února 2026.

Dobrovolnictví má mnoho podob

„Dobrovolnictví má mnoho podob. Každý si může najít oblast, která ho osloví a ve které může uplatnit své dovednosti či zájmy. Od pomoci seniorům, dětem či osobám se zdravotním znevýhodněním přes komunitní akce, aktivity v kultuře až po ekologické projekty,“ vysvětlila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

V Pardubickém kraji je řada příležitostí, jak se zapojit. Ať už přes neziskové organizace, komunitní centra, domovy pro seniory nebo ekologické iniciativy. Pardubický kraj dobrovolnictví aktivně podporuje. A to formou dotačních programů, vzdělávacích aktivit nebo spoluprací s dobrovolnickými centry.

Kde získat více informací?

Chcete začít s dobrovolnictvím? Zajímá vás nabídka dobrovolnických aktivit v Pardubickém kraji? Potřebujete radu nebo pomoc? Více informací najdete na webu www.dobrokraj.cz. Konkrétní dobrovolnické nabídky jsou k dispozici na webu https://dobrokraj.cz/kde-se-zapojit nebo na webových stránkách jednotlivých lokálních dobrovolnických center či v databázi dobrovolnických organizací působících v Pardubickém kraji.