PZ-Den-Pardubickeho-kraje-30052019ex-800×445-1

PERNŠTÝNSKÉ NÁMĚSTÍ OŽIJE DNEM PARDUBICKÉHO KRAJE

Regionální dobrovolnické centrum nebude chybět se svou prezentací na významné akci Den Pardubického kraje. Náš stánek najdete 9. června od 13 do 20 hodin na Komenského náměstí v Pardubicích. Návštěvníci se u nás dozví spousty informací z oblasti dobrovolnictví. Třeba co obnáší práce dobrovolníků, kde je možné se jako dobrovolník zapojit nebo co dobrovolnictví přináší. Připraveny budeme mít soutěžní úkoly i malé odměny.

Vystoupí Mňága a Žďorp, Jakub Smolík, Maxicí nebo pardubická kapela enDee. Návštěvníci ochutnají regionální potraviny, seznámí se s prací složek integrovaného záchranného systému nebo krajských středních škol. Součástí programu bude také dobročinný jarmark sociálních služeb, prohlídky krajského úřadu nebo slavnostní nástup Armády České republiky.

„Stejně jako v předchozích letech jsme připravili kulturní program opravdu pro všechny generace návštěvníků. Ty nejmenší bude určitě zajímat technika a práce složek integrovaného záchranného systému a Armády České republiky nebo hudební vystoupení kapely Maxící. Dále návštěvníci ochutnají oceněné regionální potraviny, seznámí se s prací našich středních škol, budou si moci zakoupit výrobky chráněných dílen sociálních služeb nebo zdarma navštívit expozici „Kdy jste je viděli naposledy“ na Zámku Pardubice,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Samozřejmostí je také hudební program na Pernštýnském náměstí, kde kromě Maxíků vystoupí studenti naší Konzervatoře Pardubice, kapela enDee, Jakub Smolík a ve 20 hodin Mňága a Žďorp. Vstup na akci je po celé odpoledne samozřejmě zdarma,“ doplnil hejtman.

Program:

·       13:00 Banda di feste
·       13:00 – 18:00 Zámek Pardubice – vstup zdarma do expozice „Kdy jste je viděli naposledy“
·       14:15 Slavnostní nástup Armády České republiky
·       15:30 Maxíci
·       17:00 enDee
·       18:00 Slavnostní vyhlášení Regionální potraviny Pardubického kraje
·       18:30 Jakub Smolík
·       20:00 Mňága a Žďorp

Na co se dále můžete těšit:

·       Prohlídky krajského úřadu pro veřejnost
·       Ukázky práce a techniky hasičů, policie, záchranné služby
·       Střední školy Pardubického kraje
·       Univerzita Pardubice
·       Autogramiáda známých sportovců a osobností
·       Regionální výrobci potravin

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj
Titulní foto ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

Zdrojový text: Pardubický kraj