001363_05_024872

PESTRÝ TÝDEN KNIHOVEN – BUĎ DOBROVOLNÍKEM U NÁS I V EVROPĚ

Při přípravě letošního programu se spojilo Dobrovolnické centrum při Farní charitě Litomyšl a Městská knihovna Litomyšl. Během celého týdne se dozvíte něco o dobrovolnictví, děti si budou moci zahrát kvíz o ceny, on-line hru, u které budou muset spolupracovat, ale zjistíte také více o roztroušené skleróze. Koncem týdne bude vyhodnocena celoroční čtenářskou soutěž Vycvič svého draka. Celý týden bude probíhat registrace nových čtenářů se slevou 50 % a amnestie dlužníků. Odkaz na událost na Facebooku je zde.

Program:
Pondělí 3. října
17:00 Vliv roztroušené sklerózy na psychiku diagnostikovaného
Prezentace studentské práce Michaely Sadílkové. Cílem práce je vysvětlit, co je onemocnění RSM a jaké faktory přináší do života pacientů. V práci je popsaný konkrétní případ dětské roztroušené sklerózy.

Středa 5. října
17:00 – 18:30 Buď dobrovolníkem u nás i v Evropě – přednáška Dobrovolnického centra při Farní charitě Litomyšl
Představení místního Dobrovolnického centra, dobrovolník Adam promluví o dobrovolnictví u seniorů, studentky VOŠP nás seznámí s pobytem v zahraničí přes Erasmus+.

Čtvrtek 6. října a pátek 7. října
13:00 – 17:00 Procestovat Evropu (Mysteries in Riga) – online hra pro dvojice

Sobota 8. října
9:00 – 11:00 – pro děti a rodiče s dětmi – Vyhodnocení celoroční čtenářské soutěže Vycvič svého draka
9:00 – 11:00 pro přihlášené – Dračí hlídka – RPG hra

Mládež a dospělí budou mít k dispozici nové knihy, které jim přiblíží cestování, Evropskou unii nebo jim pomohou se studiem jazyků. Každá výpůjčka bude „odměněna“ drobností od sítě Eurodesk, která má za cíl informovat o výměnných pobytech, studiu nebo dobrovolnictví v zahraničí. V dopoledních hodinách probíhají také aktivity pro školy.

TÝDEN KNIHOVEN- PRO VEREJNOST
BANNER WEB 1200X600PX

Zdroj: Farní charita Litomyšl