DCL_fotoudalosti

PŘIJĎTE SE POBAVIT NA DEN DOBROVOLNICTVÍ

Přinášíme vám podrobnější program Dne dobrovolnictví, který se uskuteční v úterý 14. května od 9:00 do přibližně 16:30 v Klášterních zahradách v Litomyšli.

10:00 vystoupení Mateřské školy v Líbánkách

13:00 taneční vystoupení žáků ze ZUŠ Bedřicha Smetany

14:00 ocenění našich dobrovolníků

16:00 vystoupení pěveckého sboru KOS

Na všechny příchozí budou čekat dobrovolnická centra z celého kraje, která budou mít připravené rozmanité aktivity. Po jejich splnění si budou moci účastníci vybrat drobnou odměnu.

Na co se dále můžete těšit? Dozvíte se o dobrovolnictví na farmách či v přírodě v podání Hnutí Brontosaurus a platformy WWOOF. Proběhne také výměna pokojových rostlin a sazenic, které vám třeba zrovna přebývají, ale udělají radost někomu jinému.

Mládež bude mít příležitost objevit možnosti, které na ně díky programu Erasmus+ čekají v zahraničí. Pro všechny věkové kategorie tu budou stánky, kde se zábavnou formou dozvíte více o udržitelné módě (Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n. Orlicí), recyklaci, duševním zdraví (Centrum duševního zdraví) nebo první pomoci (Český červený kříž). Na menší návštěvníky čeká dopolední kreativní dílnička Míly Gloserové a Městské galerie Litomyšl. Pobavit se můžete i v koutku s deskovými hrami. Nebude chybět dobré občerstvení.

Přijďte si užít příjemnou atmosféru Klášterních zahrad spolu s námi!

Za Dobrovolnické centrum při Farní charitě Litomyšl, Veronika Peterková