000386-page-001

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA V KRAJI LETOS JINAK

Ještě před vánočními svátky to vypadalo, že by Tříkrálová sbírka mohla proběhnout jen s minimálním omezením. Bohužel se Česká republika na konci uplynulého roku přehoupla do 5. stupně PES, a to znamená, že i tradiční koledování a hromadné akce pro veřejnost se ruší.

Ovšem tři králové si i přes všechna nastalá omezení našli cestu, jak přinést radost a boží požehnání až k vám domů! Vyslechnout koledu a přispět do připravené online kasičky můžete na oficiálních webových stránkách sbírky. Pátý stupeň protiepidemického systému též umožňuje fyzické umístění kasiček alespoň na veřejně přístupná místa. Informace o tom, jak bude sbírka vypadat přímo ve vašem městě najdete na webových stránkách příslušných místních charit. Pokud nevíte, pod kterou charitu vaše obec spadá, využijte adresář organizací Charity Česká republika.

Podoba sbírky se může měnit v závislosti na možném přechodu do nižšího stupně PES. Pokud by se epidemická situace během konání akce zlepšila, koledníci by se ještě mohli vydat do ulic. O případných změnách dají místní charity včas vědět prostřednictvím svých webů či sociálních sítí.