001240_05_026079

UKLIĎME ČESKO V CHRUDIMI

Letos na jaře přiložili dobrovolníci z Dobrovolnického centra Farní charity Chrudim ruku k dílu a zapojili se v rámci akce „Ukliďme Česko“ do úklidu veřejných prostranství ve městě.

Poprvé dobrovolníci vyrazili do terénu v sobotu 17. dubna 2021. I přes poměrně nepříznivé počasí se podařilo úklid uskutečnit. Sbíraly se odpadky v okolí Tesca a kolem pěšiny vedoucí k sídlišti U Stadionu. A stálo to za to! Nepořádek tam byl přímo ohromující – sesbíralo se 16 plných pytlů odpadků. S čištěním města pokračovali dobrovolníci v sobotu 8. května. Tentokrát přišlo sedm dobrovolníků, kteří v okolí obchodních domů Albert a Kaufland za 4 hodiny společnými silami sesbírali 10 velkých pytlů s odpadky.

„Rád bych poděkoval dobrovolníkům Farní charity Chrudim, kteří ve svém volném čase přispívají k zajímavým projektům zlepšujícím život nás všech“, řekl ředitel Farní charity Chrudim Roman Pešek. K poděkování se přidala i Nell Stoupová, koordinátorka dobrovolnického centra: „Všem účastníkům velmi děkuji. Těším se na další den v rámci projektu Ukliďme Česko, který se bude konat v sobotu 18. září 2021. A ráda bych pozvala všechny zájemce o dobrovolnictví, aby se k nám přidali. Skvělých lidí ochotných věnovat svůj čas zajímavým projektům a druhým lidem není nikdy dost.“